Якщо ви збираєтеся купити путівку в один з готелів Мексики на узбережжі Рів’єра Майя, урізноманітніть вашу відпустку і забронюйте також груповий екскурсійний тур з Канкуна «Майя класик + острів Хольбош»! Це прекрасна можливість поєднати відпочинок на морі з відвідуванням головних визначних пам’яток півострова Юкатан.  
 
Півострів Юкатан розташований між Карибським морем і Мексиканською затокою. Саме ці землі колись були колискою цивілізації майя, культура і традиції яких донині відчутні в менталітеті місцевих жителів. Ця частина країни, як ніяка інша, може похвалитися величезним туристичним потенціалом. Руїни древніх міст майя, колоніальна архітектура, історичні місця, тропічні джунглі, наповнені таємницями і загадками сеноти, оточені кораловими рифами білосніжні пляжі і респектабельні готелі – все це протягом всього року привертає сюди мільйони туристів.
Безумовно, в першу чергу сюди їдуть заради відпочинку на морі, адже узбережжя Юкатана славиться своїми курортами на весь світ. Тут є готелі на будь-який смак і бюджет – від крихітних приватних бутиків до розкішних резортів з шикарною інфраструктурою. Поціновувачі розваг і шопінгу традиційно вибирають головний курорт півострова Канкун, де гарантовано велика кількість магазинів, ресторанів, нічних клубів, дискотек і казино, а більшість першокласних готелів працює по системі все включено. У відносно новій туристичній зоні Плайя-дель-Кармен вас чекає більш спокійна атмосфера, буйна зелень мангрових лісів і кращі карибські пляжі з дрібним білим піском. Дизайнерські готелі в еко-стилі Тулума ідеально підходять для усамітненого відпочинку, чим приваблюють молодят і романтичні пари. У той же час, курорт облюбувала і «золота» молодь, гідно оцінила стильні місцеві бари та нічні клуби. Ну а для тих, хто любить насолоджуватися підводним світом, ідеально підійде проживання на острові Косумель.
Екскурсійний тур «Майя класик + острів Хольбош» проводиться регулярно, кожні 7-14 днів. Коли б ви не запланували пляжний відпочинок в Канкуні, ви зможете приєднатися до міні-групи, вибравши зручну для вас дату і заощадивши при цьому гроші, оскільки ціна на аналогічний індивідуальний тур ненабагато, але все-таки вище. Програма цього туру по Мексиці насичена і різноманітна, тому він припаде до душі широкому колу туристів, в тому числі і дітям. Вас чекають екскурсії в тусовочний Тулум і колоніальну Меріду, огляд археологічних зон Коба, Ушмаль і Чичен-Іца, купання в сеноті і відпочинок в готелі на райському острові Хольбош.
 
Ключові моменти програми:  
 

 • Тулум – унікальне місто-фортеця майя, розташоване на високому обриві Карибського узбережжя півострова Юкатан. Його особливість полягає в тому, що це, мабуть, єдине стародавнє місто на березі моря, адже майя вважали за краще будувати свої поселення в глибині країни. З трьох сторін воно оточено кам’яною стіною, що теж не характерно для містобудування тих часів, а з четвертого боку його захищають прямовисні скелі. У разі облоги Тулум перетворювався на неприступну фортецю, яка має все необхідне для життя. Тут навіть був власний сенот, що забезпечує жителів прісною водою, але, на жаль, з часом він пересох. Всі екскурсії в Тулум, як правило, закінчується купанням на дикому пляжі, розташованому біля підніжжя стародавнього міста. Поруч з археологічним комплексом виросло сучасне містечко, що являє собою туристичну зону з магазинами, ресторанами, барами, нічними клубами, а також, низку оригінальних і стильних готелів, що простягнулася вздовж прекрасних пляжів. Саме тут воліють зупинятися мільйонери і зірки шоу-бізнесу. Готелі Тулума як правило невеликі, близько 20 номерів, більшість з них мають яскравий індивідуальний стиль і побудовані з екологічних матеріалів.

 

 • Коба – один з найважливіших центрів цивілізації майя не тільки на півострові, але і в масштабах всієї країни. Однією з його загадок є наявність розгалуженої мережі доріг – адже майя не володіли колісним транспортом. За однією з версій, дороги були побудовані до майянского періоду більш стародавньою цивілізацією, за іншою – вони призначалися для ритуальних і релігійних процесій. Головною визначною туристичною пам’яткою Коба виступає піраміда Нохоч Мул – найвища на Юкатані (42м). На її вершину ведуть 120 крутих сходинок, піднятися по яким можна тримаючись за спеціально обладнані канати. Площа археологічного комплексу величезна – близько 120 кв. км, а відвідувані туристами об’єкти розтягнулися на 50 кв. км. Тому екскурсії по Коба часто проводяться на велосипедах або вело-рикшах.

 

 • Меріда – негласна культурна столиця Юкатана. Завдяки великій кількості будівель білого кольору, її називають «Білим містом». Це одне з перших поселень іспанських конкістадорів на півострові. Чудова колоніальна архітектура в поєднанні з історичними пам’ятками та археологічними артефактами створюють неповторну атмосферу Меріди. Тут багато виставкових залів і музеїв, де представлені як експозиції древньої культури і побуту, так і твори сучасних художників. Прогулянка мощеними вуличками історичного центру Меріди – обов’язковий пункт програми більшості екскурсійних турів по Мексиці.

 

 • Ушмаль – грандіозний археологічний комплекс цивілізації майя. Його назва перекладається як «три рази», що швидше за все свідчить про три етапи розвитку міста. Більшість об’єктів Ушмаля прекрасно відновлено, що дає можливість максимально достовірно уявити їх собі в своєму первісному вигляді і призначенні. Його архітектурний стиль є характерним зразком традиційного майянського стилю пуук, назва якого походить від однойменних горбів, на яких розкинулося місто. Це проявляється в першу чергу в великій кількості декорацій у вигляді майстерно вирізаних кручених елементів, що імітують головне божество міста – бога дощу Чака. Саме йому поклонялися місцеві жителі, оскільки розташування міста на височини передбачало певні труднощі з водопостачанням. Головним туристичним об’єктом Ушмаля є Піраміда Чарівника (інша назва – Будинок Карлика). Від інших пірамід майя її відрізняє форма – не квадратна, а овальна. Легенда свідчить, що піраміда була побудована чарівником-карликом за 1 ніч. Хоча насправді, в ході досліджень археологи з’ясували, що вона будувалася в 5 етапів, при цьому кожен раз новий храм зводився поверх старого.

 

 • Чичен-Іца – культовий центр майя-тольтекской цивілізації, распооженний в самому серці Юкатана. Це найбільш відвідувана пам’ятка Мексики, включена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Свою назву «В гирлі криниці Іца» місто отримало завдяки 13 карстових колодязів (сеноті), що забезпечували жителів цінної водою і служили культовим місцем проведення релігійних обрядів. Історія міста розділяється на два етапи: перший – епоха майя, другий – тольтекський, коли після захоплення Чичен-Іца стала столицею їхньої держави. Майя поклонялися богу дощу Чаку, а головним божеством тольтеків був пернатий змій Кетцакоатль або Кукулькан, зображення яких мирно сусідять на будівлях. Саме Пернатому Змію присвячена знаменита Піраміда Кукулькана, завдяки своїй конструкції названа одним з Нових семи чудес світу. По суті своїй це грандіозний календар, в якому грані звернені до чотирьох сторін світу, рівні відповідають кількості місяців у році, а сходинки рівні 365 дням. Особливо популярні екскурсії в Чичен-Іцу в дні осіннього і весняного сонцестояння, коли гра світла і тіні створює на західній балюстраді приголомшливу ілюзію повучого змія.

 

 • Хольбош – райський острів на стику Карибського моря і Мексиканської затоки. Від найближчого міста Чікіла його відділяє 12-кілометрова лагуна, тому потрапити на острів можна або на паромі або повітрям – на маленькому літаку або вертольоті. Хольбош зовсім невеликий за розміром – близько 1,5 км в ширину і 35 км в довжину, на ньому проживає всього 1500 осіб. Це місце не можна назвати туристичним – місцеві жителі докладають максимум зусиль, щоб острів не перетворився на черговий тусовочний курорт. До слова, електрика тут з’явилася лише в 1987 році. Тут є кілька невеликих готелів і гостьових будинків, жменька магазинчиків, кілька ресторанів і кафе, дороги не заасфальтовані, а автомобілі можна порахувати на пальцях. Зате на Хольбоші є неймовірної краси пляжі, буйна рослинність і повне єднання з природою. Острів є частиною біосферного заповідника Юм-Балам, тут можна зустріти близько 120 видів птахів, в тому числі фламінго, пелікани і морські орли. З червня по вересень туристи приїжджають сюди подивитися на китових акул і навіть поплавати з цими гігантами. Любителі активного відпочинку можуть зайнятися дайвінгом, каякингом, паддлбордінгом і кайтсерфінгом, а також відправитися на риболовлю. Відпочинок в готелі на райському острові Хольбош стане прекрасним завершенням нашого екскурсійного туру по Юкатану.

 

Дізнатися більше

Програма туру

ВІДПРАВИТИ ЗАПИТ

День 1

Тулум

Руїни Коба

Піраміда Нохоч Мул

Меріда

День 1

 • Зустріч з гідом в холі готелю.
 • Екскурсія в Тулум. Огляд руїн старого міста.
 • Переїзд в загублене в джунглях древнє місто майя Коба. В ході екскурсії ви зможете піднятися на найвищу піраміду Юкатана (42 метра) і здійснити прогулянку на велорикші або велосипеді між древніми храмами.
 • Переїзд в Меріду.
 • Вечірня прогулянка містом в супроводі гіда.
 • Ніч у готелі El Espanol Montejo або аналогічному.

День 2

Ушмаль

Ушмаль

Ушмаль

Піраміда Чарівника

День 2

 • Сніданок у готелі.
 • Тур до археологічного комплексу Ушмаль – зразка традиційного архітектурного стилю майя пуук. Екскурсія з оглядом головних визначних пам’яток: Піраміди Чарівника, Палацу Правителя, Жіночого монастиря, Голубиного Двору та інших.
 • Візит до старовинної колоніальної асьєнди.
 • Повернення до Меріди.
 • Ніч у готелі El Espanol Montejo або аналогічному.

День 3

Піраміда Кукулькана

Храм Воїнів

Сенот

Сенот

День 3

 • Сніданок у готелі.
 • Виїзд в археологічний комплекс майя Чичен-Іца. Екскурсія з гідом, під час якої ви побачите головні визначні пам’ятки – Піраміду Пернатого Змія (Кукулькана), найбільшу в світі майданчик для гри в Пок-та-Пок, Храми Воїнів і Ягуарів, а також дізнаєтеся про страшні ритуали жертвоприношень, що здійснювали майя у Священного сеноті.
 • Купання в сеноті (карстовому озері).
 • Виїзд в напрямку узбережжя. Трансфер на паромі на острів Хольбош.
 • Ніч у готелі HM Paraiso del Mar або аналогічному.

День 4

Острів Хольбош

Природа Хольбоша

Хольбош

Кайтсерфінг на Хольбоші

День 4

 • Сніданок у готелі.
 • Вільний день на острові Хольбош.
 • Опційно (за додаткову плату): екскурсія на пташиний острів Пахарос, спостереження за китовими акулами, рибалка, дайвінг, каякінг, кайтсерфінг.
 • Ніч у готелі HM Paraiso del Mar або аналогічному.

День 5

День 5

 • Сніданок у готелі.
 • Повернення в готель у Канкуні.
ВАРТІСТЬ ТУРУ 48,257 UAH
 • USD: 1,275
 • EUR: 1,193

Вартість участі в турі на 1 людину за умови проживання в двомісному номері

У ВАРТІСТЬ ВКЛЮЧЕНО:

 • Проживання в готелях на сніданках
 • Транспорт за програмою
 • Паром на острів Хольбош
 • Російськомовний гід з 1 по 3 день туру
 • Вхідні квитки в усі об’єкти, згадані в програмі

ДОДАТКОВО ОПЛАЧУЄТЬСЯ:

 • Обіди та вечері під час програми
 • Чайові гіду та водієві
 • Особисті витрати

ДАТИ ПРОВЕДЕННЯ ТУРІВ:

 • Будь-які під запит

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ:

 • Доплата за проживання в одномісному номері 21,195 UAH
  • USD: 560
  • EUR: 524
 • Дитина до 12 років 29,522 UAH
  • USD: 780
  • EUR: 730
 • Мінімальна група: 2 людини
 • Вартість туру може бути розрахована для будь-якої кількості людей на будь-які дати під запит
Написати нам